KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677334
nr 1467 7334
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Segelbåtar II". Signerad, daterad -61. Olja på pannå, 59x72cm, yttermått inklusive ram: 68x81cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:50:45
12/5 20:16:22
15/5 18:44:17